Vai darbinieka viedoklim ir nozīme? | EXPgroup
16425
post-template-default,single,single-post,postid-16425,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Vai darbinieka viedoklim ir nozīme?

darbinieku viedokļu pētījums

Vai darbinieka viedoklim ir nozīme?

Vai ir svarīgi ņemt vērā darbinieku viedokļus? Ja uzņēmumā visas darbības veic iekārtas un automatizēti rīki, vienīgi tad varētu atbildēt uz šo jautājumu noraidoši. Vēl  joprojām darbinieki ir uzņēmuma svarīgākā vērtība, kā arī reālais veids, kā sasniegt rezultātu.

Kāpēc tieši viedokļu pētījums?

Darbinieka izpildi ietekmē ļoti daudz un dažādu faktoru, sākot no darba rīkiem, darba vides līdz uzņēmuma vadība un uzņēmumam kopumā. Viens no variantiem būtu regulāri aprunāties par aktualitātēm, problēmām, ierosinājumiem, izteikt atzinību, runāt par darba rezultātiem.  Latvijā viens IT sfērā darbojošos uzņēmums to ir uzstādījis par ļoti svarīgu darbinieku labsajūtas, kā arī izpildes vadības metodi. Šajā uzņēmumā personāla vadītāja ir centrālā persona, kas vada šis sarunas, izmanto koučinga pieejas, lai darbinieks spētu pastāvīgi risināt jautājumus, bet ja nepieciešams, tad iesaistīsies kā mediators. Tā kā uzņēmumā ir līdz 50 darbinieku, un darbinieku mainība tiešām ir neierasti zema, tad ir bijusi iespēja realizēt tiešas pārrunas, sarunas, kā darbinieku viedokļu ieguves, apmaiņas pieeju.

Ne visos uzņēmumos ir iespējams realizēt sādu darbinieku viedokļu iegūšanas pieeju, tāpēc labs sākums ir veikt darbinieku viedokļu pētījumu. To ir iespējams veikt visiem darbiniekiem, kā arī mazākā apjomā, ja ir konkrēts jautājums, problēmsituācija, ko vēlaties vienā departamentā risināt. Darbinieku viedokļu pētījumu var izmantot dažādiem nolūkiem. Personāla vadības profesionālis kopā ar uzņēmuma pārstāvi sastāda jautājumu/ apgalvojumu kopumu, par ko darbinieki pauž novērtējumu.

Kāds būs rezultāts?

Svarīgi ir nenobīties no tā, ko uzzināsiet, un pieņemt informāciju zināšanai, kā arī apzināties, ka ar jebkuru situāciju ir iespējams strādāt, mainīt. Mūsu pieredzē jau ir liels apjoms veiktu pētījumu, bet katru reizi novērojam, ka risināmo jautājumu apjoms ietekmē emocionāli, pat ja esat bijis tas, kurš ir pieprasījis tā veikšanu. Uzņēmuma vadībai tieši pretēji vajadzētu justies pacilātai, jo tas ir solis virzienā uz uzņēmuma darba vides uzlabojumiem, labāku darba izpildi un uzņēmuma izaugsmi. Tas ir sākums jauniem panākumiem biznesā, ko var tikai uzslavēt, jo citi uzņēmumi uzskata, ka viss ir labi, tā kā ir, un nav nekas jāmaina, kaut gan apstākļi uzņēmējdarbībā mainās nepārtraukti. Un patiess ir apgalvojums, ka izdzīvos tas, kurš mainīsies.

Kā mainīties?

Tieši šajā viedokļu pētījuma posmā varam sniegt lielu pievienoto vērtību Jūsu biznesam. EXPgroup profesionāļi izskaidros iegūtos rezultātus, kā arī piedāvājam veikt darbu grupās, kur darbinieki pievieno plašāku kontekstu sniegtajām atbildēm, kā arī paši piedalās risinājumu radīšanā, prioritāšu uzstādīšanā. Varam droši apgalvot, ka darbinieki spēj rast risinājumu daudzām problēmām, un nav pat vadībai nav nepieciešams iesaistīties, bet ļaut darbiniekiem uzņemties atbildību , jo viņi to spēj. Uzņēmumos mēdz būt divas frontes – darbinieki un vadība, un katra no pusēm velk uz savu pusi, domā, ka otrs nesaprot, bet tik tiešām visi vēlas to labāko uzņēmumam. EXPgroup speciālisti var palīdzēt Jums to iepazīt, veicot darbinieku viedokļu pētījumu. Sasniegsim jaunas virsotnes kopā!


Papildus informācija par pakalpojumu sadaļā Personāla vadība