Kā viegli iesaistīt darbiniekus, izmantojot Latvijā radītās darbinieku iesaistes kārtis
16356
post-template-default,single,single-post,postid-16356,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā viegli iesaistīt darbiniekus?

darbinieku iesaiste

Kā viegli iesaistīt darbiniekus?

Iesaistīt darbiniekus darba devējam ir būtiski, jo tas ir tieši saistīts ar darbinieka sniegumu, un līdz ar to lielākā mērogā, protams, arī ar paša uzņēmuma sniegumu. Tātad varam secināt – iesaistīts darbinieks ir vienāds ar labiem uzņēmuma rezultātiem.

Darbinieku iesaiste mūsdienās ir plaši dzirdēts koncepts –statistika  liecina, ka 90% vadītāju apzinās darbinieku iesaistes nozīmīgumu, tomēr reālā situācija liecina, ka vien nieka 13% no darbiniekiem ir augsti iesaistīti.

Avots: www.peoplehr.com

Šajā gadījumā varam vilkt paralēles ar cita pētījuma datiem, kur vadītāji apliecināja, ka ievieš digitālus risinājumus organizācijā, kā arī regulāri par tiem interesējas, bet vien 20% no respondentiem digitalizācija nav bijusi aktuāla. Klātienes sarunās ar uzņēmumiem gan var secināt citādāku situāciju, un līdz lielam procentuālajam īpatsvaram uzņēmumu, kas ir digitāli advancēti, vēl ir nepieciešams laiks un lielāka izpratne, interese.

Arī mūsu darba pieredze ar klientiem liecina par darbinieku iesaistes zemo līmeni. Regulāri veicam darbinieku viedokļu pētījumus, kur tajā skaitā apkopojam datus par darbinieku komunikāciju ar uzņēmuma vadītāju. Arī nesen veiktajā pētījumā pie apgalvojuma, ka vadītājs vismaz reizi mēnesī ieinteresēti aprunājas ar darbinieku, vidējais aritmētiskais radītājs ir vien 2,4 no 4 ballēm. Šāds rezultāts var radīt šķēršļus komandas mērķu sasniegšanai.

Avots: SIA EXPgroup klienta viedokļu pētījuma dati

Kas ir darbinieku iesaiste?

Nepieciešams sākt ar to, kas ir un kas nav darbinieku iesaiste. Maldīgi ir domāt, ka darbinieku iesaiste ir saistīta ar prieku darbā. Dāvanas, konkursi, ballītes ir lieliska pievienotā vērtībā, bet jāņem vērā, ka smaidīgs un draudzīgs darbinieks nav viennozīmīgi produktīvs darbinieks. Arī apmierinātība ar darbu nav tas pats, kas augsta darba izpilde. Darbiniekiem var patīk savi pienākumi, tos var pildīt rūpīgi, var nepieredzēt neko savā darba dienā, par ko sūdzēties, bet tas nenozīmē, ka tāpēc darbinieks pats no savas gribas vēlēsies darīt vairāk, nekā no viņa sagaida.

Patiesībā darbinieku iesaiste ir to  emocionāla sasaiste, saikne ar uzņēmumu un tā mērķiem.  Tas ir daudzreiz nopietnāk par virspusējām aktivitātēm. Tās ir patiesas rūpes par savu darbu un uzņēmumu, kurā darbinieks strādā. Darbinieks jūtas kā būtiska daļa no uzņēmuma. Viņš ir gatavs darīt daudz ko, lai visiem kopā izdotos.  Svarīgi uzsvērt, ka uzņēmuma apgrozījums, peļņa un citi rādītāji būtiski pieaug, ja uzņēmumā strādā iesaistīti darbinieki.

Avots: www.peopleinsight.co.uk

Kā iesaistīt darbiniekus?

Tiešajam vadītājam par vienu no prioritātēm jāuzstāda darbinieku iesaisti. Tas ir pastāvīgs darbs, ko jāveic regulāri. Ir daudzas aktivitātes, kas to var uzlabot, bet galvenais veidot pilnvērtīgas attiecības ar darbiniekiem, kur tie var patiesi komunicēt, būt uzklausīti, saņemt atbalstu, uzticēties un gūt motivāciju darbam.

Viegls veids, kā vairot darbinieku iesaistīt, ir izmanto darbinieku iesaistes kārtis. Tas ir rīks, kas caur speciāli veidotiem jautājumiem ļauj vadītājam un darbiniekam izrunāt svarīgus tematus, risināt problēmjautājumus un veidot attiecības.

Avots: SIA EXPgroup

Viens no šādiem rīkiem ir darbinieku iesaistes kārtis “66 atklāsmes ceļā uz miljonu”. Tās ir Latvijā radītas kārtis, ko izmantot komandās vai individuāli darba vidē. Komplektā ietilpst 66 kārtis ar jautājumiem par darba saturu, uzņēmumu, kolēģiem, uzņēmuma mērķiem, sadarbību, kā arī vispārēji iepazīšanās jautājumi. Tas ir vieglāks formāts, kā veidot noturīgas un ilgtermiņa attiecības un kvalitatīvi paaugstināt darbinieku iesaisti un izpildi. Tā kā šīs kārtis uzlabo sadarbību, kas ir būtiski mērķu sasniegšanā, tas ir solis ceļā uz pirmo vai vēl vienu miljonu, ko mēs novēlam visiem kāršu lietotājiem.

Kārtis iespējams iegādāties, rakstot uz e-pastu – info@effectivize.com. Viena komplekta cena – 20 EUR (iesk. PVN).