Kā cieņpilni atbrīvot darbinieku jeb aprūpētais uzteikums | EXPgroup
16341
post-template-default,single,single-post,postid-16341,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā cieņpilni atbrīvot darbinieku jeb aprūpētais uzteikums

aprūpētais uzteikums

Kā cieņpilni atbrīvot darbinieku jeb aprūpētais uzteikums

Mēdz būt situācijas, kad uzņēmumam nākas šķirties ar patiešām labiem darbiniekiem. Iespējams bizness ir mainījies, un nepieciešama darbinieku skaita samazināšana, vai ir kādi ārkārtas apstākļi, kā šobrīd, kas spiež uzņēmumu atbrīvot ilgtermiņa darbiniekus, kas ir devuši lielu pievienoto vērtību organizācijai.

Šādā situācijā uzņēmums var vēlēties palīdzēt darbiniekiem veiksmīgi turpināt darba gaitas, un tāpēc ir gatavi nodrošināt ar pakalpojumiem, kas veicinātu darbinieka veiksmīgu integrāciju darba meklētāju vidū vai kandidatūras virzīšanu kādā izraudzītā organizācijā. Šīs un vēl citas darbības iekļauj aprūpētā uzteikuma serviss.

Ja esat kādreiz bijis darba meklētāja statusa, tad zināsiet, ka ir jāņem vērā daudz un dažādas aktualitātes, tā brīža darba tirgus tendences, lai vairotu savas izredzes salīdzinoši īsā laika posmā atrast jaunas darba iespējas.

Iespējams, nekad iepriekš darbiniekam nav bijusi pieredze aktīvi meklēt darbu, un tad šis process var būt nomācošs un sarežģīts, jo katrs atteikums vai nesaņemta atbilde no nosūtītā pieteikuma grauj darba meklētāja ticību atrast jaunu darbavietu, kā arī potenciāli ietekmē šī cilvēka uztveri par savām spējām un kompetencēm. Atlases speciālisti jau nevelta laiku, lai katram kandidātam plaši izskaidrotu, kas nepiesaistīja CV vai nepatika darba intervijā, bet nonākot pirmoreiz šādā situācijā, cilvēkam nav nepieciešamās zināšanas, lai strukturēti, konstruktīvi un uzmanību piesaistoši sagatavotu pieteikumu.

Ja uzņēmumam ir vēlme cieņpilni atbrīvot darbinieku, palīdzēt darbiniekam veiksmīgi un īsā laika posmā iegūt jaunu darbavietu, tad lietderīgi ir izvēlēties aprūpēto uzteikumu. Šis pakalpojums sevī ietver individuālās sesijas ar darbinieku, kur tiek definēts mērķis – kādās organizācijas un kādu amatu darbinieks var un vēlas darīt, kā arī darbinieks tiek iepazīstināts ar darba tirgus tendencēm, tiek veikts darbs pie nepieciešamo dokumentu pielāgošanas aktuālajam formātam, noris darbs pie darbinieka būtisko kompetenču noteikšanas, kā arī tiek piedāvāts novadīt testa interviju, kur darbinieks tiek gatavots uz reālu darba piedāvājumu.

Lai gan šis pakalpojums iekļauj daudz tehniskas un praktiskas darbības, tomēr tikpat lielā mērā tas ir arī psiholoģisks darbs, kur tiek izrunāta līdzšinējā darba pieredze, šaubas un nepārliecinātība par darba meklētāja statusa iegūšanu, par tik būtiskām izmaiņām cilvēka dzīvē, jo iespējams darbinieks uzņēmumā strādā jau 20 gadus, un tās ir ļoti nozīmīgas izmaiņas, kuras bez attiecīga atbalsta varētu būt grūti pieņemt, kā arī virzīties uz priekšu. Darbinieks saņem psiholoģisku atbalstu, kas sniedz pārliecību un drosmi jauniem izaicinājumiem profesionālajā dzīvē.

Nodrošinot šo iespēju darbiniekam, uzņēmums iegulda resursus attiecību veidošanā un darba devēja tēla uzlabošanā. Tā vietā, lai darba attiecību izbeigšana būtu ar negatīvu noskaņu, darba devējs transformē situāciju, un bijušais darbinieks varēs tikai pozitīvi izteikties par attieksmi un rūpēm, ko saņēmis iepriekšējā darbavietā.

SIA EXPgroup piedāvā klientiem pilna spektra personālvadības pakalpojumus, tajā skaitā aprūpēto uzteikumu. Mūsu praksē tā ir ļoti laba pieredze abām iesaistītajām pusēm, un darbinieks vēl gadiem, atgriežoties pie mums, novērtē šo darba devēja sniegto iespēju saņemt atbalstu jaunas darbavietas meklēšanā un sagatavošanās procesā.

Piesakies uz konsultāciju! Vairāk sadaļā Kontakti.