Sistēmiskais koučings – ceļš uz izaugsmi darbā un dzīvē | EXPgroup
16336
post-template-default,single,single-post,postid-16336,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Sistēmiskais koučings – ceļš uz izaugsmi darbā un dzīvē

sistēmiskais koučings

Sistēmiskais koučings – ceļš uz izaugsmi darbā un dzīvē

Sistēmiskais koučings /konsultēšana varētu būt svešs vārdu savienojums vēl daudziem, jo Latvijā pirmie šīs pieejas praktizētāji sāka darboties vien 10 gadus atpakaļ.  Šobrīd jau daudzi vadītāji izmanto sistēmiskos sakārtojumus, kā vēl vienu veidu, lai risinātu aktuālos jautājumus organizācijas, komandas un individuālajā līmenī. Vadītāji atzīst, ka sistēmisks, holistiks skatījums ir tieši tas risinājums, kas vienmēr trūcis, un tagad uzņēmums darbojas daudz efektīvāk.

Ko nozīmē sistēmisks?

Katra cilvēka dzīve noris dažādās sistēmās – sociālā, ģimenes, darba un citās. Tā ir mūsu ikdiena, tāpēc, labāk izprotot sistēmā notiekošos procesus un kopsakarības, ir iespējams sistēmai veiksmīgāk funkcionēt.

Kāpēc izvēlēties sistēmisko koučingu?

Iespējams kādam vārds  “koučings” raisa negatīvas asociācijas, jo ir bijusi nepatīkama pieredze ar nepieredzējušu konsultantu, tomēr jāņem vērā, ka, esot atvērti iespējām un tam, kas pie mums nāk, mēs sev ļaujam nonākt jaunā attīstības līmenī, it sevišķi, ja izvēlaties sistēmisko koučingu.

Kāpēc neizvēlēties klasisko koučingu?

Klasiskajā metodē praktizētājs darbojas ar indivīdu un palīdz cilvēkam sasniegt savus personīgo mērķus. Daudzi kouči specializējās noteiktās tēmas – personīgā izaugsme, karjera, attiecības, komunikācija u.c. Tas var būt aktuāli vadītājam, bet ir variants, kas ir vairāk atbilstošs profesionālajai sfērai.

Ko iegūst vadītājs sistēmiskajā sesijā?

Rodas izpratne, ko tas vispār nozīmē, ka tiešām viss organizācijā darbojas vienoti, pat vismazākajām niansēm un darbībām var būt liela ietekme. Sistēmai ir kā dzīvs organisms, kur nepārtraukti norisinās procesi, un viss savstarpēji mijiedarbojas. Organizācija kā sistēma ir izveidojusies, un tās mērķis ir izdzīvot, ikdienā dabiski pašregulējot darbības, lai procesi virzītos uz priekšu.

Rezultātā vadītājs bez aizspriedumiem spēj apzināties to, ka katrai sistēmai ir tās sākumpunkts, organizācijas tagadni veido līdzšinējie notikumi, tās pagātne. Nav iespējams noliegt, ka viss, kas veido organizāciju, tam ir tiesības būt daļai no sistēmas, un katrai sistēmu veidojošam elementam ir sava loma un nozīme sistēmas darbībā, nepieciešams balanss starp došanu un ņemšanu.

Kad uzsākt sistēmisko koučingu?

Esat vairākkārt risinājis vienādās vai līdzīga tipa problēmas, nav izdevās nonākt pie ilgtermiņa risinājuma. Ir izmēģinātas dažādas metodes, ko iesaka eksperti, bet nav rezultāta. Pēc ieguldītā laika un darba nevēlaties padoties, bet nezināt, vai pastāv iespēja transformēt problēmu.

Vislabāk to sajūtu aprakstītu citāts: “Pa vecam vairs nevaram, pa jaunam vēl nemākam”. Jūs zināt, ka kaut kam ir jāmainās, bet nezināt ko un kā darīt. Sistēmiskā koučinga sesijās iegūsiet pārliecību par to, kas ir vajadzīgākais organizācijai kā sistēmai. Un ne tikai, bieži vien tas kaskadējās arī un individuālu jautājumu aktualizēšanu, jo vadītājam ir ļoti liela nozīme uzņēmuma attīstības virzīšanā.

Ja esat pārliecināts, ka citi risinājumi nav rezultatīvi, tad nekļūdāties, jo “plāksteri nedziedē”. Sistēmiskais koučings ir reāls “ārstēšanas līdzeklis” uzņēmuma sistēmai.

Piesakies uz konsultāciju! Vairāk sadaļā Kontakti.