Kā veikt personāla atlasi attālināti | EXPgroup
16303
post-template-default,single,single-post,postid-16303,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā veikt personāla atlasi attālināti

kā veikt personāla atlasi attālināti

Kā veikt personāla atlasi attālināti

Šobrīd daudzi profesionāļi mācās veikt savus ikdienas darba pienākumus attālināti, arī personāla specīalsiti mācās, kā veikt personāla atlasi attālināti. Kādiem tas padodas vieglāk, jo jau pirms ierobežojumiem bija ieviesuši principus, lai varētu veikt darbu kvalitatīvi un efektīvi no jebkuras lokācijas, tomēr tie reti kad ir personāla vai personāla atlases profesionāļi.

Šobrīd jau veiktas prognozes, ka šī “īstermiņa” pieeja strādāt attālināti transformēs profesionālo vidi kopumā, un mēs neatgriezīsimies pie “vecajām” metodēm, bet gan pieņemsim un turpināsim būt elastīgāki darba izpildē.

Kā to iespējams darīt personāla atlases speciālistam? Esam sagatavojuši noderīgus ieteikumus.

Komanda

Ļoti iespējams, ka ka kandidātu izvērtēšanas un lēmumu pieņemšanas procesā svarīga loma ir arī pozīcijas tiešajam vadītājam un citām personām, kam būtu sadarbība ar jauno darbinieku, līdz ar to ir svarīga savlaicīga informācijas apmaiņa, komunikācija, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, kā arī savlaicīgi komunicētu idejas un izmaiņas atlases procesā.

Lai šos veiksmīgas atlases principus turpinātu, veicinot ērtu un efektīvu komunikāciju attālināti, nepieciešams rūpīgi izvērtēt, kādu platformu tam iespējams izmantot. Populārākie IT “milži”, kā Google un Microsoft piedāvā komunikācijas risinājumus. Ja izmantojat jau kādu risinājumus no konkrētā uzņēmuma, varat vairāk papētīt Google Hangouts vai MS Teams. Ja vēlaties izskatīt arī citas opcijas, tad šobrīd īpašu ievērību ir iemantojis Slack — moderns risinājums attālinātam komandu darbam.

Kandidātu pieteikumi/ datubāze

Ja līdz šim saņēmāt pieteikumus uz noteiktu vakanču e-pastu, veicāt vakances un kandidātu informācijas piefiksēšanu un rediģēšanu Excel dokumentā, kā arī vēl Outlook vai Google kalendārā atzīmējāt paredzētās klātienes intervijas, tādā gadījumā pāriešana uz attālinātu darbu var būt samērā sarežģīta, lai to visu nodrošinātu pilnā funkcionalitātē un droši ārpus uzņēmuma telpām.

Lielisks rīks, kas ļautu uzreiz pāriet uz attālinātu personāla atlases veikšanu, ir personāla atlases sistēma, kas lietojama internetā. Labs piemērs ir Latvijā radītais atlases rīks Staffin, kas nav jāinstalē, to var lietot jebkurā laikā, no jebkuras lokācijas un no jebkuras ierīces. Pieejams latviešu un angļu valodā. Ja nepieciešams, var pievienot krievu valodu.

Intervijas

Līdz šim attālinātas, virtuālas intervijas tika organizētas retāk, gadījumos, ja kandidātam ir izteikts potenciāls un vēlaties pielāgoties kandidāta ikdienas gaitām, kā arī izkonkurēt citus darba devējus, netērējot lieki uz gaidīšanu, bet organizējot interviju virtuāli, ja tas nepieciešams. Šobrīd tā ir vienīgā opcija, bet caur kādu programmu to darīt, to Jūs varat izvēlēties. Vēl joprojām ļoti populāri ir izmantot Skype, bet ja nevēlaties veidot jaunu profilu, kuram tāpat pēc dažiem mēnešiem lietotājvārdu un paroli būsiet aizmirsuši, tad ir iespējams izskatīt arī citas iespējas. Ja ikdienā uzņēmumā tiek lietots Microsoft rīki, tad ļoti iespējams, ka Jums ir pieejams MS Teams. Šajā programmā var veikt audio un video zvanus, tos ierakstīt, dalīties ar failiem un daudz ko citu. Šobrīd plaši tiek izmantots attālinātam darbam. Ja kandidāts ir ļoti mobils un grūti atrast iespēju piesēsties pie datora, tad esiet radoši un izmantojiet Whatsapp aplikāciju, kas lielākai daļai cilvēku ir telefonā. Kandidāts var atrasties jebkur un piedalīties intervijā uz vakanci!

SIA EXPgroup jau 10 gadus piedāvā uzņēmumiem pilna spektra personālvadības pakalpojumus, tajā skaitā personāla atlases pakalpojumus ( vairāk sadaļā personāla atlase). Šobrīd uzņēmumiem piedāvajam personāla atlasi veikt attālināti.  Viss atlases process ir digitalizēts un ērts katrai no iesaistītajām pusēm. Arī kandidātu,m kandidātu kompetenču novērtēšanu piedāvājam veikt attālināti.

Lai saņemtu piedāvājumu, raksti uz e-pastu info@effectivize.com vai zvani +37126544271.