4 sliktu priekšnieku veidi, kas rada darbiniekiem vēlmi aiziet no uzņēmuma | EXPgroup
16245
post-template-default,single,single-post,postid-16245,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

4 sliktu priekšnieku veidi, kas rada darbiniekiem vēlmi aiziet no uzņēmuma

4 sliktu priekšnieku veidi

4 sliktu priekšnieku veidi, kas rada darbiniekiem vēlmi aiziet no uzņēmuma

Pieļauju, ka esat dzirdējuši izteicienu, ka darbinieki pievienojas uzņēmumam, bet aiziet no vadītāja. Kāda ir to organizāciju vadītāju uzvedība, kas liek darbiniekiem pieņemt lēmumu pamest uzņēmumu. Esam aprakstījuši 4 sliktu priekšnieku veidus, kas rada darbiniekiem vēlmi aiziet no uzņēmuma:

 

1) “Marionete” –  daudzi vadītāji izmanto šo pieeju, lai justos droši un saglabātu savu pozīciju un privilēģijas. Viņi vienkārši seko rīkojumiem. Viņi nekad neizstāv savu komandu vai viedokli uzņēmumam būtiskos jautājumos. Viņi ir tikai marionetes un neizrāda lojalitāti darbiniekiem. Vadītāja vienaldzīgā uzvedība nogalina darbinieku motivāciju. Neskatoties uz to, cik intresants varētu būt darbs, ja jums nav vadītāja, kuram ir mugurkauls, jūs šajā organizācijā jutīsities nožēlojami.

Dažu uzņēmumu īpašnieki mērķtiecīgi pieņem darbā vadītājus, kurus viņi var kontrolēt. Ja šo vadītāju vienīgās rūpes ir radīt iespaidu uz augstāko vadību vai īpašniekiem, zaudētāji būs darbinieki, un arī šāda vadītāja reputācija darbinieku acīs strauji kritīs. Jā, ir svarīgi radīt komforta sajūtu īpašniekiem par to, ka uzņēmumā lietas rit pēc plāna, vai augstāko vadību informēt par būtiskiem notikumiem uzņēmumā, tomēr svarīgi ir saglabāt līdzsvaru un nodrošināt atbilstošus apstākļus, atbalstu un komunikāciju ar darbiniekiem. Ja vadītājs nesaglabās līdzsvaru, tad viņš netiks uztverts nopietni ne īpašnieku acīs, ne arī darbinieku skatījumā, kurus tik bieži šāds vadītājs ignorē, lai izpatiktu un uzturētu labas attiecības ar augstāko vadību.

 

2) “Tas Kungs” – daži priekšnieki, sasniedzot virsotni, uzreiz aizmirst, no kurienes nākuši. Šāda veida vadītājiem ir pārākuma komplekss un viņi vēlas nošķirt vadību un personālu. Ir drausmīgi strādāt pie vadītāja, kurš vairāk uztraucas par savu slavas gājienu, nevis attiecību veidošanu. Lieliski vadītāji nerunā ar darbiniekiem tā, lai viņi justos pazemināti. Viņi izturas pret visiem ar cieņu un rada iespēju justies nozīmīgiem.

“Cieņa ir tas, kā jāizturas pret visiem, ne tikai pret tiem, uz kuriem vēlaties atstāt iespaidu,” tā Ričards Brensons.

 

3) “Supermens” – šie vadītāji domā, ka organizācija griežas ap viņiem. Daži sāk izturēties tā, it kā viņi būtu uzņēmuma īpašnieki. Šajā pieejā ietilpst vienpusēja lēmumu pieņemšana, ignorējot nepatīkamās atsauksmes un izturoties tā, ka šāds vadītājs būtu vienīgais, uz kura viss turas. “Centieties nekad nebūt visgudrākais cilvēks telpā. Un, ja jūs esat, es iesaku uzaicināt gudrākus cilvēkus vai atrast citu istabu” -Michael Dell. Ļaujot savam ego iet jums pa priekšu un domājot, ka zināt visu par visu, ir tiešs ceļš uz neveiksmi. Atzīsti to, ko nezini. Nelielas ievainojamības parādīšana ļaus nostiprināt attiecības ar komandu.

“Līderus, kuri neklausās, galu galā ieskauj cilvēki, kuriem nav ko teikt.” Endijs Stenlijs

 

4) “Darbonis” – viņu galvenā uzmanība ir vērsta uz izpildi. Nepārtraukta darbinieku tirdīšana ir drošs veids, kā padarīt viņus nelaimīgus darbā. Mikropārvaldība aizrauj, demoralizē un nogalina radošumu. Vadītāja uzdevums ir motivēt un sniegt norādes un atbalstu, nevis uzraudzīt katru darbinieka kustību. Šie vadītāji ir tik aizrāvušies , lai sasniegtu rezultātu, ka aizmirst izturēties pret cilvēkiem ar cieņu. Ļoti nedaudzi priekšnieki izrāda empātiju pret saviem komandas biedriem, kas tik nozīmīgi palīdz uzlabot vispārējo komandas noskaņojumu un darba sniegumu.

“ Ja jūsu rīcība iedvesmo citus vairāk sapņot, uzzināt vairāk, darīt vairāk un kļūt kam vairāk, jūs esat vadītājs. “- Džons Kvinss Adams

 

Un tad ir līderi. Līderis sagatavo, atbalsta un iedvesmo. Viņš / viņa izvirza viņu komandas intereses pār savām. Viņi rūpējas par savu komandu. Viņi liek savai komandai augt un kļūt labākajai. Līderis nekad nepieļaus nevienam komandas biedram nonākt līdz spēka izsīkumam, justies noniecinātam un pazemotam. Kad šāds vadītājs vada, darbinieki jūtas novērtēti. No vadītāja ir atkarīgs viss, bet tik maz ir labu vadītāju. Darbinieki tiecas un ilgojas pēc vadītājiem, kuri ir līderi.