Cilvēkresursu vadības tendences 2019.gadam | EXPgroup
16162
post-template-default,single,single-post,postid-16162,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Cilvēkresursu vadības tendences 2019.gadam

cilvēkresursu vadības tendences

Cilvēkresursu vadības tendences 2019.gadam

Kas šogad būs uzmanības centrā cilvēkresursu vadības nozarē? Ko sagaidīt 2019.gadā? Ja sekojat regulāri līdzi aktualitātēm, tad iespējams jau būsiet informēts, bet iespējams, ka citiem šī būs jauna un noderīga informācija.

Atskatoties uz 2018.gada tendencēm, fokuss bija uz procesu automatizāciju, sākot ar personāla atlasi līdz darba laika uzskaitei. Procesu digitalizācija bija prioritāte ne tikai personālvadības nozarē, bet uzņēmējdarbībā kopumā. Uzņēmumi vēlējas padarīt procesus pārredzamākus, efektīvākus, kā arī analizēt paveikto un uzlabot produktivitāti.
Esam apkopojuši informāciju par trīs cilvēkresursu vadības tendencēm 2019.gadam, kas ir visbūtiskākās un visinteresantākās.

1. Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts arī ir viena no tām tendencēm, kas ir aktuāla visās nozarēs, ne tikai personālvadībā. Mākslīgais intelekts revolucionarizēs cilvēkresursu vadību! Kandidātu pieteikumu šķirošana, intervijas, komunikācija ar kandidātiem, interviju plānošana – to visu jau tagad var veikt roboti. Eksperti arī uzskata, ka mākslīgais intelekts palīdzēs uzlabot kvalitatīvo kandidātu atlasi, izvairoties no stereotipiem un aizspriedumiem.

Mākslīgais intelekts var tikt izmantots arī ikdienas uzdevumiem, ne tikai personāla atlasei. Chatboti var tikt izmantoti darbinieku ievadīšanas procesā jeb onboarding. Jauno darbinieku ievadīšana prasa diezgan lielu atdevi no vadītāja, kā arī jauna darbinieka kolēģiem, tomēr tas ir ļoti būtisks process, lai darbinieks varētu ilgtermiņā pilnvērtīgi pildīt darba pienākumus un izvēlēties palikt strādāt uzņēmumā.

2. Potenciāls vs. kvalifikācija
Ilgu laiku bija aktuāli visiem amatiem norādīt, ka nepieciešama atbilstoša izglītība, lai kandidatūra tiktu izskatīta uz vakanto amatu. Ja kandidātam nav augstākā izglītība, bieži vien kandidāts tiek noraidīts, neskatoties pat uz to, ka noteiktajā amatā ir vairāk kā 10 gadu pieredze. Šis fenomens bija nonācis tik tālu, ka sekretāres amatam pie prasībām tiek noradīts, ka nepieciešama augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs.
Augstākās izglītības diploms nepadara kandidātu atbilstošu uzņēmuma kultūrai un iekšējai videi, spēju veiksmīgi pildīt darba pienākumus un iekļauties kolektīvā, tāpēc pirmo reizi tiek novērota tendence, ka uzņēmumu vadītāji skatās “lielo bildi” – vai šis kandidāts ir gatavs ieguldīt laiku, lai apgūtu nepieciešamās prasmes, kā komanda savstarpēji sadarbosies.

3. Darbs “ārpus kastes”
…Ārpus kastes burtiski, kā arī pārmestā nozīmē. Šobrīd vēl lielāku popularitāti gūst darba no mājām, projektu vadība, kur nav strikti regulēts darba laiks un vieta, liekot uzsvaru uz biznesa vajadzībām, nevis stingriem un ierobežojošiem darba attiecību regulējošiem nosacījumiem.
Svarīgi ņemt vērā darbinieku vajadzības. Iedomājieties situāciju, ka jums nepieciešams apmeklēt kādu pakalpojumu sniedzēju, kam ir tāds pats darba laiks, kā uzņēmumam, kurā strādājat. Kā ir iespējams apvienot profesionālās un privātās vajadzības? Ir uzņēmumi, kas jau ir apjautuši šo absurdo situāciju, un ir gatavi pārmaiņām.

2019.gads būs lielu pārmaiņu gads. Uzņēmumi transformējas. Iestagnējušas tradīcijas tiek atmestas un ieviestas jaunas un progresīvas pieejas.

SIA EXPgroup piedāvā pakalpojumus, kas palīdz uzņēmumiem veikt izmaiņas personāla vadības pieejās. Sākot ar situācijas analīzi – tiek noskaidrotas sadarbības partnera prasības, vajadzības un kopīgi izveidots darbības plāns. Esošās situācijas izpētei iespējas izmantot tādus pakalpojumus, kā iekšējā mikroklimata novērtēšanu, darbinieku viedokļu pētījums un funkcionālais audits. Pēc iegūtu datu analīzes piedāvājam konsultācijas vadītājiem personālvadībā, stratēģiju izstrādāšanu vai pielāgošanu, kā arī tālāk jau operatīvu dokumentu, kas regulē ikdienu, izstrādāšanu un ieviešanu.

SIA EXPgroup ir iecienītākais sadarbības partneris dažādu nozaru uzņēmumu biznesa efektivitātes paaugstināšanai. Sazinies ar mums un saņem piedāvājumu!