Kā izvēlēties atlases partneri jeb rekrūteri | EXPgroup
16110
post-template-default,single,single-post,postid-16110,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā izvēlēties atlases partneri jeb rekrūteri

rekrūtera izvēle

Kā izvēlēties atlases partneri jeb rekrūteri

Iespējams jau esat kādu reizi sadarbojušies ar rekrūteri, bet tomēr nav izdevies sasniegt vēlamo rezultātu. Vai esat domājis, kāpēc tā? Piedāvājam apskatīt vairākus kritērijus, ar kuru palīdzību iespējams izvēlēties piemērotāko atlases partneri Jūsu vajadzībām.

Iedziļināšanās vai darījums. Kopumā transakcionālais rekrūteris jūsu vajadzības uztvers kā darījumu. Uz sadarbību vērstais rekrūteris iedziļināsies. Šis atlases partneris veltīs laiku, lai padziļināti izzinātu un izprastu biznesu un kultūru, kā arī pozicionēs sevi kā ilgtermiņa stratēģisko partneri. Viennozīmīgi, nav nekā slikta, ja atlases procesu novada kā darījumu, dažiem amatiem nekas vairāk nav pat nepieciešams. Tas, ko vēlamies uzsvērt, ir tas, ka jāizvēlas risinājums, kas ir piemērotākais JŪSU vajadzībām. Ja esat vadītājs, kas pieiet šim procesam kā darījumam, bet sadarbojaties ar partneri, kurš uzdos jautājumus, iedziļināsies domās ārpus rāmjiem, visdrīzāk neviena no iesaistītajām pusēm nebūs apmierināta ar sadarbību un rezultātu. No SIA EXPgroup viedokļa, veiksmīgāks sadarbības modelis veidojas, ja tam pamatā ir sapratne, uzticība un stipras klienta- sadarbības partnera attiecības. Šajā gadījumā rekrūteri daudz efektīvāk piemeklē atbilstošus kandidātus, kā arī ilgtermiņā mērķi sadarbībai ļauj atlases projektu vadītājam veidot komandu no stratēģiskā skatupunkta.

Pieredze. Cik gadus šis atlases uzņēmums ir reģistrēts?  Kā ar pašiem personāla atlases speciālistiem. Kāda ir viņu līdzšinējā pieredze jūsu industrijā? Ir labi zināt, KURŠ būs tas, kas uzņemsies atlases projektu – vecākais konsultants, biznesa dibinātājs vai kāds, kurš vēl apgūst atlases procesa soļus. Ideālajā varianta jūs meklējat uzņēmumu, kuram ir augsts izpildes reitings, nevainojama reputācija, kas būs balstīts uz ilggadēju pieredzi atlases nozarē.

Metodoloģija. Kādu pieeju izmanto personāla atlases uzņēmums? Kādus pakalpojumus šis uzņēmums piedāvā? Esiet pilnīgi pārliecināts, ka saprotat, ko plānojat iegādāties, un kādi ir paredzētie sadarbības nosacījumi, ieskaitot termiņus kandidātu prezentēšanai, atsauksmju un informācijas saņemšanai no atlases projektu vadītāja.  Veiksmīgam un profesionālam rekrūterim ir jāspēj dokumentēt vai vismaz nosaukt atlases procesa gaita, sākot no sadarbības uzsākšanas līdz kandidāta pirmajai darba dienai vai pat ilgāk.

Akreditācija. Vienmēr ir noderīgi noskaidrot papildus informāciju, lai labāk pieņemtu lēmumu. Vai uzņēmums ir biedrs kādā no uzņēmējdarbības biedrībām vai kādā citā asociācijā? Vai uzņēmuma projektu vadītājiem ir atbilstoša sertifikācija un/vai izglītība? Vai uzņēmums ir ieguvis licenci šo pakalpojumu sniegšanai? Personāla atlases uzņēmumiem var būt arī formālos klubos, kur profesionāļi tīklojas un apmainās viedokļiem.

Izmērs. Uzņēmuma izmērs arī ir nozīmīgs faktors rekrūtera izvēlē. Kāds var izmantot argumentu “lielāks ir labāks”, tomēr lielos uzņēmumos ir iespējama biežāka personāla mainība vai nepietiekamība, kā rezultātā par personāla atlases projektu vadītājiem tiek pieņemti darbā nepieredzējuši un neprofesionāli kandidāti, kas var atspoguļoties pakalpojuma kvalitātē. Izvēloties neliela atlases pakalpojumu sniedzēju jūs izvēlaties personalizētu pieeju, augstas kvalitātes servisu un uzmanību no pieredzējuša speciālista vai pat uzņēmuma vadītāja.

Ja uzskati, ka līdz šim neesi atradis “savējo” rekrūteri, bet vēlies personalizētu pieeju atlases projektam, sazinies ar mums – SIA EXPgroup, atlases uzņēmumu, kas pieiet atlases procesam radoši, fokusējas uz rezultātu, bet tajā pašā laikā uztur personīgu kontaktu ar klientu.