Kā radīt pamanāmu darba sludinājumu? | EXPgroup
16098
post-template-default,single,single-post,postid-16098,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā radīt pamanāmu darba sludinājumu?

kā radīt pamanāmu sludinājumu

Kā radīt pamanāmu darba sludinājumu?

Uz šo brīdi cv.lv datubāzē pieejami 14 861 darba sludinājums, kas nozīmē, ka konkurence ir patiešām intensīva. Tas nebūt nenozīmē, ka darbinieka piesaiste kļūst par neiespējamo misiju, tas nozīmē, ka jāiegulda laiks, lai sagatavotu sludinājumu un atrastu visatbilstošāko kandidātu. Sludinājums ir kā amata vizītkarte – koncentrēta, skaidra un saprotama informācija, kas piesaistīs puses uzmanību. Esam apkopojuši ieteikumus, kas palīdzēs sagatavot pamanāmu darba sludinājumu.

  1. ATMETIET VECOS FORMĀTUS. Ja vēlaties atrast dimantu starp parastiem akmeņiem, ierastās metodes nebūs piemērotas. Aizmirstiet par vecajiem sludinājumu formātiem, izmēģiniet kaut ko atšķirīgu. Komunicējiet atklāti un ar humora izjūtu par pozīciju, tā ir labākā komunikācijas stratēģija.
  2. IEPAZĪSTINIET AR UZŅĒMUMA KULTŪRU. Iespējams uzņēmuma kultūru var raksturot kā neierastu, ekscentrisku, savādāku. Ja uzņēmums meklē mārketinga speciālistu, norādiet pie darba pienākumiem, ka šim darbiniekam ir pienākums katru nedēļu sarakstīt dziesmu. Iespējams citus kandidātus tas varētu mulsināt, bet tos uzņēmums nemaz nevēlas piesaistīt. Personības un kultūras atbilstība ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas bieži vien netiek ņemts vērā. Ietaupiet laiku un identificējiet, kādu cilvēku vēlaties redzēt komandā.
  3. IZMANTOJIET FOTO, VIDEO UN INFOGRAFIKAS. Lielisks veids, kā iepazīstināt kandidātus ar uzņēmuma zīmolu, ir video. Izmantojiet video, lai uzfilmētu aizkadra video par darbavietu, skatītājam ļaujot iepazīt komandu, redzēt biroja telpas un sajust iekšējo soaciālpsiholoģisko klimatu pirms pieteikšanās vakantajam amatam.
  4. IZMANTOJIET PRECĪZU VAKANCES NOSAUKUMU. Guru, rokzvaigzne, ninja, jedi un citi fantastikas amatu nosaukumi popularitāti guva 2012.gadā, tomēr šobrīd tie ir zaudējuši atzinību. Šo nosaukumu izmantošanas sākums saistīts ar darbinieku piesaisti amatiem Silikona ielejā, kas ir saistīta ar inovatīvu un revolucionāru risinājumu radīšanu, kam nepieciešamas ļoti specifiskas un unikālas prasmes, iespējams tikai viens cilvēks pasaulē to spēj paveikt. Reti uz citu uzņēmumu to ir iespējams attiecināt. Uzņēmuma personāla speciālisti domā, ka ar humora izjūtu pieiet amatu nosaukumu definēšanai, bet visdrīzāk tas tikai atbaida kandidātus, jo neko konkrētu par amatu nepasaka, kā arī sludinājumu portālos tos neatradīs, ja meklēs konkrētu amatu.
  5. PUBLICĒJIET PAREIZAJOS KANĀLOS. Ja meklējat jaunus un enerģiskus komandas spēlētājus, tad ieteicams izmantot Facebook un Instagram portālus. Šajos kanālos iespējams saņemt personīgus ieteikums ar piemērotiem kandidātiem. Linkedin ir profesionāls portāls, kas ir viena no lielākajām bezmaksas darba meklētāju datubāzēm pasaulē. Sociālie portāli ir lielisks veids, kā komunicēt ar kandidātiem tieši un konkrēti.

Ja neesat pārliecināts, ka spēsiet realizēt augstākminētos metodes un ieteikumus sludinājumu publicēšanā, uzticiet personāla atlasi profesionāļiem. EXPgroup piedāvā personalizētus un individuālus atlases pakalpojumus tieši Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Esam tikai zvana vai e-pasta attālumā!