Kā izvairīties no vasaras izklaidīguma, paaugstinot darbinieku iesaisti darbā | EXPgroup
16073
post-template-default,single,single-post,postid-16073,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā izvairīties no vasaras izklaidīguma, paaugstinot darbinieku iesaisti darbā

izvairīties no izklaidīguma

Kā izvairīties no vasaras izklaidīguma, paaugstinot darbinieku iesaisti darbā

Ir pienācis tas brīdis, kad vasara ir sasniegusi tās potenciālu – ilgi gaidītais siltums, nebeidzami saulainās dienas un siltie vakari lutina. Protams, vasaras sezona ietekmē arī darbavietas. Pirmkārt, darbinieki steidz izmantot ieplānotās brīvdienas, radot izaicinājumu vadītājiem saplānot darba izpildi, lai nodrošinātu klientu pieprasījumus. Otrkārt,  darbiniekiem ir grūtības koncentrēties vasaras periodā, līdz ar ko darbinieku sniegums atpaliek.

ASV mediju uzņēmums Captivate Network veiktajā pētījumā, kurā piedalījās vairāk kā 600 birojā strādājošu respondentu, tika noskaidrots, ka vasaras periods negatīvi ietekmē produktivitāti, tā samazinās par aptuveni 20 procentiem, kā arī darba apmeklētība samazinās par 19 procentiem un izklaidība pieaug par 47 procentiem.

Darbinieki jau pirms atvaļinājuma ir tik patīkami satraukti, ka lielu daļu laika vairs velta tikai sapņošanai par atpūtu, komunikācijai ar kolēģiem, nevis pienācīgai pienākumu izpildei. Atvaļinājumam beidzoties, pēc atgriešanās darba vidē, darbiniekam nepieciešamas aptuveni divas nedēļas līdz pilnīgai adaptācijai ikdienas ritmam. Dažiem darbiniekiem adaptācijas periods var prasīt vairāk laika, jo tie nespēj pārdzīvot, ka brīvdienas ir beigušās.

Darbinieku motivācijai būtu jābūt vienai no vadītāja prioritātēm visu laiku, tomēr vasaras periodā tas varētu būt īpaši izaicinoši, jo laika apstākļi kļūst par vienu no ietekmējošajiem faktoriem. Šī ir iespēja vadītājiem izmantot radošas metodes, lai paaugstinātu darbinieku iesaisti un motivāciju. Aicinām arī citus darba devējus izmēģināt vismaz vienu no zemāk minētajām metodēm – patīkami vadītājam un darbiniekiem.

VASARAS DARBA LAIKS Ja iespējams, ieviesiet vasaras darba laiku, saīsinot darba laiku piektdienā par vienu vai vairākām stundām. Tas ne tikai nedaudz pagarina brīvdienas, bet arī paaugstina morāli un produktivitāti. Kā arī pētījumi liecina, ka vasaras darba laiks uzlabo darba un privātās dzīves līdzsvaru, kas palīdz uzlabot produktivitāti.

DARBA SLODZES GRAFIKS  Daļa darbinieki ir devušies pelnītos atvaļinājumos, tāpēc darbi tiek novirzīti tiem, kuri tikmēr cītīgi strādās. Darba devējiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neradītu pārlieku pārslodzi, kas ir demotivējošs faktors darba izpildē. Darbi jāsadala taisnīgi un katram darbiniekam atbilstoši.

PASĀKUMI DARBAVIETĀ  Vai tas būtu pikniks pusdienu laikā vai darbinieku vasaras pasākums vakarā pēc darba, sarīkojiet kopīgus pasākumus, kur ir iesaistīti visi darbinieki. Papildus varat izveidot pasākumu komiteju, kas būtu atbildīga par organizatoriskiem jautājumiem, tas iemācīs darbiniekiem par līderību un pasākumu vadību, kā arī komandas darbu.

SVINIET PANĀKUMUS Panākumus veido ikdienas “mazās uzvaras”, tāpēc iesakām reizi mēnesī kāda darbadienas pēcpusdienā svinēt un atzinīgi novērtēt darbinieku sasniegumus. Pozitīvajam uzmundrinājumam un atzinībai ir liela nozīme darbinieku iesaistes un morāles paaugstināšanā. Atrodi iemeslu svinēt, vai tas ir pabeigts/ uzsākts projekts vai pat darbinieku dzimšanas dienas.

Lai gan darba iesaiste, produktivitāte un motivācija ir sarežģītāks uzdevums vasaras periodā, tomēr tam ir ieguvumi ir ilgtermiņa – augsta darba izpildes kvalitāte, mazāk problēmsituāciju, samazināts kavēto darba dienu skaits, un protams, pieaugoša uzņēmuma rentabilitāte.