Amata nosaukumi ir PAGĀTNE! | EXPgroup
Kāpēc joprojām, sludinot vakanci, izmantot amata nosaukumus, ja tirgus ekonomikai un globālām tendencēm mainoties, mainās arī amatu nosaukumi? Uzņēmums EXPgroup iesaka izmantot jaunākās tendences personāla vadībā un atlasē - mainīt atlases konceptu par galveno atlases kritēriju izmantojot kandidāta kompetences.
SMARTHR, RECRUITMENT, ATLASE, KOMPETENCES, COMPETENCIES, meetfrank, job title
15970
post-template-default,single,single-post,postid-15970,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Amata nosaukumi ir PAGĀTNE!

AMATI

Amata nosaukumi ir PAGĀTNE!

 

“It’s not what your title says you do, but what you actually do that’s important”. Latviski tas skanētu šādi: “Nozīmīgākais ir tas, ko tu proti, nevis tas, kas rakstīts tava amata nosaukumā”. Iespējams jau būsiet šo teicienu iepriekš redzējuši vai dzirdējuši. Mēs uzskatām, ka CILVĒKI IR IEVĒRĪBAS VĒRTI. Kandidāti ir tie, kas darba intervijā sniedz otrai pusei pārliecību, ka ŠIS CILVĒKS IR ĪSTAIS.

Rodas jautājums, kāpēc joprojām, sludinot vakanci, izmantot amata nosaukumus, ja tirgus ekonomikai un globālām tendencēm mainoties, mainās arī amatu nosaukumi?

Pats jaunākais personāla atlases risinājums MeetFrank arī noskaidro kandidātu aktuālo amatu nosaukumus, kas darba devējam neparāda kandidāta kompetenču piemērotību vakancei.

Uzņēmums EXPgroup iesaka izmantot jaunākās tendences personāla vadībā un atlasē – patlaban populāro SMART HR pieeju, un iesaka mainīt atlases konceptu par galveno atlases kritēriju izmantojot kandidāta kompetences.

 

Personāla atlase, atlase, darbinieku atlase, vakances, personāla vadība, darba piedāvājumi