4 veidi, kā darbinieku un kandidātu testēšana pozitīvi ietekmē biznesu | EXPgroup
Ievērojama daļa jauno darbinieku aiziet no darbavietas pirmā pusotra gada laikā. Ir daudz iemeslu, kāpēc atlases process var neizdoties. Psihometriskā testēšana ir pieeja, kas palīdz kandidātu izvērtēšanā un sniedz iespēju izvairīties no kļūdām atlases procesā.
kandidātu novērtēšana, personāla atlase, efektivitāte
15977
post-template-default,single,single-post,postid-15977,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

4 veidi, kā darbinieku un kandidātu testēšana pozitīvi ietekmē biznesu

employee testing

4 veidi, kā darbinieku un kandidātu testēšana pozitīvi ietekmē biznesu

Psihometriskā testēšana ir sistemātiska, zinātniska pieeja, kas palīdz kandidātu izvērtēšanā un sniedz iespēju izvairīties no kļūdām atlases procesā. Ievērojama daļa jauno darbinieku aiziet no darbavietas pirmā pusotra gada laikā. Ir daudz iemeslu, kāpēc atlases process var neizdoties, tāpat iemesli var tikt meklēti pastāvošajās cilvēkresursu pārvaldības metodēs. Objektīvs skatījums no malas, kā psihometriskā testēšana, var fundamentāli mainīt pieeju kandidātu un esošo darbinieku vadīšanā.

Kā vienu no pozitīviem aspektiem, ko rada testēšanas izmantošana, var minēt UZLABOTU VADĪBAS SNIEGUMU. Vairums uzņēmumu testēšanu izmanto augsta līmeņa vadītāju novērtēšanai un atlasei. Ja uzņēmumu interesē atrast lielisku vadītāju vai risināt produktivitātes problēmas uzņēmuma vadības līmenī, šīs ir piemērots risinājums. Šī pieeja ļauj labāk izprast dažādus uzvedības modeļus, vadības stilus un to, kas motivē konkrētu indivīdu. Izmantojot šo informāciju, uzņēmumi var vairot vadības, komandu sniegumu.

Tradicionāli atlases procesā izmantotās metodes ir CV informācijas izvērtēšana, atsauksmes un atlases speciālista personīgā sajūta par to, vai kandidāts būtu piemērots vakantajam amatam. Ja tiek pieļautas kļūdas CV izskatīšanā, tas atspoguļojas intervijas procesā, kandidāta un atlases speciālista komunikācijā, kas ir tikai daži no atlases procesa neizdošanās iemesliem. Izmantojot testēšanu potenciālajiem kandidātiem, uzņēmumam ir IESPĒJA PADARĪT ATLASES PROCESU EFEKTĪVĀKU kopumā. Identificējot kandidāta stiprās un vājās puses, atlases speciālists var efektīvāk organizēt interviju procesu, kā arī uzzināt informāciju, ko iespējams intervijas laikā nemaz neatklātu.

Darbinieku mainība ir dārga. Pētījumi dati liecina par to, ka darbinieka nomaiņa var maksāt uzņēmumam līdz pat divu gadu šī darbinieka darba samaksas. Jāņem vērā arī netiešās izmaksas, kā ietekme uz komandas darbu līdz pat izmaiņām klientu attieksmē. Arī šo problēmu iespējams risināt ar psihometriskās testēšanas palīdzību. Ja šis rīks tiek izmantots darbinieku atlases procesā, izvēloties vispiemērotākos kandidātus, tad pastāv iespējamība, ka šie darbinieki izvēlēsies veidot ilgtermiņa karjeru uzņēmumā, SAMAZINOT DARBINIEKU MAINĪBAS RISKU.

Šobrīd aktuāli personāla speciālistiem ir izveidot talantu vadības programmas. Tā ir iniciatīva no uzņēmuma puses, kas sākās brīdi, kad tiek nodibinātas darba attiecības līdz pat to pārtraukšanai, ar mērķi radīt pozitīvu darba pieredzi, palīdzēt darbiniekam augt profesionāli, sasniegt augstu produktivitātes un darba izpildes līmeni. Darbinieku novērtēšana sniedz vadītājam un personāla speciālistam informāciju, kas var tik izmantota daudz un dažādos veidos. Piemēram, šī informācija var tikt izmantot, lai kapitalizētu darbinieka stiprās puses uzņēmuma labā, tāpat tā var būt noderīga, lai noteiktu apmācību vajadzības. Rezumējot, šī informācija var būt noderīga, LAI VEIDOTU KOMANDAS, KAS ILGTERMIŅĀ VEIKSMĪGI DARBOJAS.

EXPgroup piedāvā klientiem atlases procesā izmantot kandidātu novērtēsanu ar Lumina Spark rīku, , kas ir daļa no Lumina Learning inovatīvās psihometriskās metodes izmantošanas, plašā, globālā praktiķu tīkla, kuri specializējas organizāciju pārmaiņu un ilgtermiņa uzlabojumu veikšanā uzņēmumos. Lumina Spark, tāpat kā citi personības psihometriskie testi (Hogan Assesments, BOSI, MBTI), ir balstīts uz Lielā piecinieka un Junga labākās prakses pamata. Latvijā šis risinājums vēl ir novatorisks, jo gadiem ilgi jau tirgū ir bijuši pieejami dažādi personības analīzes risinājumi, tāpēc jauns netika meklēts. Bet pateicoties globalizācijai, šobrīd arī Latvijā uzņēmumiem ir iespēja sazināties ar ar Lumina Learning praktiķiem un realizēt uzlabojumus biznesa sniegumā.

Uzņēmējiem jāņem vērā, ka tirgū ir pieejami līdzīgi produkti, tomēr tas, kas atšķir Lumina Spark no citiem personības analīzes testiem, ir rezultātu pasniegšanas veids – tas ir vienkāršs un saprotams. Ja arī Jūs interesē uzzināt vairāk par to, kā psihometriskā testēšana, kandidātu novērtēšana var palīdzēt Jūsu biznesam augt, piesakieties uz individuālo konsultāciju pie EXPgroup!

 

Personāla atlase, atlase, darbinieku atlase, vakances, personāla vadība, darba piedāvājumi