Vadošie uzņēmumi uzsākuši izmantot darbu komandās | EXPgroup
15743
post-template-default,single,single-post,postid-15743,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Vadošie uzņēmumi uzsākuši izmantot darbu komandās

Vadošie uzņēmumi uzsākuši izmantot darbu komandās

Komandas ir kļuvušas par organizāciju pamata sastāvdaļu. Darba sludinājumos bieži tiek norādīta prasība “spēja strādāt komandā”. Biznesa skolās daļu no atzīmēm piešķir par dalību un ieguldījumu grupu projektos. Administratīvie un personāla vadītāji ir gatavi nojaukt sienas ofisa telpās, lai iedrošinātu komandu saliedētību un sadarbību. Darba komandās ir tikpat vecs kā pati civilizācija, tomēr pēc Deloitte veiktā pētījuma , kurā piedalījās vairāk kā 7000 augsta līmeņa vadītāju no 130 valstīm, spēja strādāt komandā un komandu darbs ir sasniedzis jaunas virsotnes.

Daudzi no aptaujātajiem vadītājiem norāda uz to, ka uzņēmumos tiek izmantota sistēma, veidojot darba grupas no vairākām nodalām, tāpat darbinieki šajās komandās vairāk sadarbojas savā starpā, nevis sniedz atskaites vadībai. Iepriekšminētais norāda uz to, ka uzņēmumi novirzās no tradicionālā sadalījuma pēc veicamajām funkcijām – jauna organizatoriskā forma ir ienākusi tirgū – komandu tīkls, kas aizvietos tradicionālo hierarhiju.

Šāda veida darbinieku organizēšana ir aktuāla, tāpēc ka kompānijām ir vajadzība būt kustībā un veiklām, lai tās spētu rīkoties atbilstoši tehnoloģiju inovācijām. Tāpat digitālo tehnoloģiju ieviešana uzņēmuma darbībā samazina nepieciešamību pēc hierarhiskas organizācijas struktūras, jo tās atvieglo komunikāciju ar jebkuru kolēģi.

Lai gan komandas darbs var sniegt ieskatus, idejas un risinājumus, ko viens darbinieks iespējams nevarētu radīt, tomēr jāņem vērā, ka lēmumu pieņemšanas ātrums samazinās, kā arī iespējami pārpratumi un nepareiza pieeja problēmu risināšanā. Protams, ļoti iespējams, ka darbs grupās var nest neaptveramus darba augļus, neatkārtojama iespēja organizācijām, tomēr uz to paļauties nav iespējams.

Kā negatīvos aspektus komandu darbā var minēt sarežģīto darba koordinēšanu, motivācija, kas cilvēkiem, kas lieliski darbojas vienatnē, tomēr spiesti turpmāk darboties komandā, var likt justies nenovērtētiem un zaudēt motivāciju, tāpat šāda veida lēmumu pieņemšanā var darbinieki harmonijas un saskaņas vārda piebalstot lēmumiem, kurus tie neatbalsta.

Lai gan grupas vadīt ir sarežģīts process, ņemot vērā prioritāšu mainīgumu, tomēr, ja kompānijā valda stipra iekšējā kultūra, kas vērsta uz sadarbību, tad komandu darbs var būt ļoti produktīvs. Svarīgi arī uzsvērt faktu, ka šāda veida uzdevumu vadības metodes ieviešana prasīs laiku līdz tā kļūs par efektīvu risinājumu. Pārmaiņas prasa laiku, kā arī nepieciešams tās pareizi organizēt.

Rezumējot iepriekšminēto, varam secināt, ka vadītājiem jāņem vērā, ka tirgū ienāk un tiek sāktas izmantotas jaunas iespējas, bet uz doto brīdi ļoti nelielam skaitam vadītāju ir prasmes, kas vajadzīgas, lai veiksmīgu veidotu komandas, kā arī liela daļa nejūtas ērti ar savām prasmēm, lai organizētu komandu darbu, iesaistot vairākas nodaļas. Tāpat jāsaprot, kā nodrošināt sastāvu ar dažādiem cilvēkiem, lai notiktu veselīga viedokļu apmaiņa nevis grupa ieslīgtu tā sauktajā “groupthink”.

Izmantotais avots Deloitte Global Caspital Trends 2016

 

 

 

Personāla atlase, atlase, darbinieku atlase, vakances, personāla vadība, darba piedāvājumi