Kā kļūt par neaizvietojamu darbinieku? | EXPgroup
darbinieks, iesaiste, personāla vadība, cilvēkresursi, kompetences
15741
post-template-default,single,single-post,postid-15741,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kā kļūt par neaizvietojamu darbinieku?

Kā kļūt par neaizvietojamu darbinieku?

Saka, ka neviens nav neaizstājams, tomēr uzņēmumi ir gatavi darīt daudz, lai noturētu darbiniekus, kuru ieguldījums uzņēmuma darbība ir izšķiroši nozīmīgs. Uzņēmuma vadība ir gatava piedāvāt lielas naudas summas paaugstinājumus un pat kapitāldaļas ar mērķi pamudināt šos darbiniekus izvēlēties nepamest uzņēmumu. Aicinām iepazīties ar deviņiem paradumiem, kas padarīs Jūs neaizstājamu darbavietā.

 

 1. Attīstīt eksperta spējas kāda uzņēmumam ļoti būtiskā funkcijā
  Lai kļūtu par neaizstājamu darbinieku, nepieciešams attīstīt eksperta līmeņa zināšanas kāda kritiski svarīga uzdevuma pildīšanai – kāda svešvaloda, lai komunicētu ar ārzemju klientiem, Ar šo punktu nav domāts tas, ka jāatsakās citus apmācīt, ja kādām ir vēlme apgūt jaunas zināšanas, tomēr Jums ir jākļūst tik prasmīgam, ka nevienam citam šī funkcija netiek uzticēta.

 

 1. Sniedziet atbalstu un padomu kolēģiem
  Tas varētu izklausīties paradoksāli, ka drošākais veids, kā kļūt par neaizstājamu darbinieku, ir nodot zināšanas un padarot sevi par mazāk nozīmīgu. Nepārliecinātam cilvēkam šāda rīcība varētu likties bīstama, jo rezultātā kāds cits kolēģis varētu viņu aizstāt, bet uzņēmuma vadība šādu prasmi vērtē ļoti augstu, jo, skatoties plašāk, mentors palīdz uzņēmumam noturēt darbiniekus, kā arī tos iedvesmo.

 

 1. Izkāpiet no komforta zonas un brīvprātīgi piesakies darīt vairāk
  Laika gaitā rodas pieradums mehāniski izpildīt deleģētos uzdevumus, tomēr reti tiek izrādīta iniciatīva kaut ko jaunu un izaicinošu. Ja katru nedēļu atradīsim jaunus uzdevumus, tad pēc laika, visas šīs jaunās prasmes summēsies, jau pēc gada rezultējoties plašā prasmju spektrā. Šāda rīcība signalizēs uzņēmuma vadībai, ka esat gatavs dot pievienoto vērtību organizācijai.

 

 1. Piedāvājiet lietderīgus risinājumus uzņēmumam
  Organizācijas novērtē darbiniekus, kuri piedāvā noderīgus risinājumus, jo tas parāda, ka šie cilvēki darbojas uzņēmuma interešu labā.

 

 1. Spēja pielāgoties mainīgiem apstākļiem
  Einšteins esot teicis, ka brīdī, kad pārstāj mācīties, tu sāc mirt. Šis apgalvojums it sevišķi atbilstošs ir mūsdienu darba tirgum, kur jaunas tehnoloģijas un mākslīgais intelekts ātri vien nomaina cilvēkresursus. Vienīgā prasme, kas palīdz būt neaizstājamam, ir spēja attīstīties, mācīties un uzlabot savu sniegumu.

 

 1. Ieprieciniet vadītāju, atvieglojot viņa pienākumus
  Ar to nav domāta pielabināšanās vadītājām, bet gan uzņemties dažus papildus pienākumus, lai samazinātu vadītāja slodzi, un ļautu vadītājam veltīt laiku, lai fokusētos un būtiskāko.

 

 1. Demonstrējiet godīgumu, taisnīgumu
  Darbinieks ar augstām morālajām vērtībām uzņēmumam ir vērtīgāks par darbinieku, kuram ētiska rīcība nav nozīmīga. Uzņēmumu vadība uzskata, ka šādi darbinieki ir uzticami un uz tiem var paļauties.

 

 1. Esat konsekvents savā sniegumā
  Vadītāji augstu novērtē darbiniekus, uz kuriem var rēķināties, ka darbs tiks paveikts termiņā, darbinieks ieradīsies laikā uz tikšanos. Ja vadītāji zina, ar ko rēķināties, tie var labāk plānot resursus un būt efektīvi savā darbā.

 

 1. Nodibiniet ciešus kontaktus uzņēmumā
  Ir svarīgi uzturēt labas attiecības ne tikai savā nodaļā, bet arī ārpus tā. Cilvēkam ar plašiem sakariem ir iespēja komunicēt ar augstākā līmeņa vadītājiem uzņēmumā. Tāpat ļoti nozīmīgi ir uzturēt labas attiecibas klientiem, kas var padarīt Jūs neaizstājamu organizācijā.

 

 

Personāla atlase, atlase, darbinieku atlase, vakances, personāla vadība, darba piedāvājumi