Jaunākās tendences darbavietu organizēšanai uzņēmumā | EXPgroup
Jaunākās tendences darbavietu organizēšanai uzņēmumā, lai darbinieki spētu pildīt pienākumus efektīvi un produktīvi. Mūsdienu darba tirgū uzņēmumi realizē ilgtspējas iniciatīvas, veselības un labsajūtas programmas, kā arī telpas pašām par sevi kā rīku, ar ko piesaistīt un noturēt klientus un darbiniekus.
darbavieta, hrtendences, labsajūta darbā, birojs, ergonomika, open office
15735
post-template-default,single,single-post,postid-15735,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Jaunākās tendences darbavietu organizēšanai uzņēmumā

Jaunākās tendences darbavietu organizēšanai uzņēmumā

Vadītāju pienākums ir nodrošināt nepieciešamās iekārtas un rīkus, kas nepieciešami, lai darbinieki spētu pildīt pienākumus efektīvi un produktīvi. Arvien vairāk šīs apgalvojums ir attiecināms arī uz uzņēmuma biroja telpu pārvaldīšanas funkciju izpildītājiem, kuri nodrošina labvēlīgu darba vidi organizācijas darbiniekiem. Biroja mēbeles un iekārtas, apgaismojums, inženierkomunikācijas un citi saistīti elementi vienmēr ir bijuši šo cilvēku kompetencē, bet šobrīd šīs funkcijas nozīmīgums ir krietni pieaudzis. Tas ietekmē un ir daļa no zīmola tēla, darbinieku atlases un piesaistīšanas, kā arī nekustamā īpašuma un operatīvās izmaksām.

Uzņēmuma būtība atspoguļojas biroja telpās.

Tradicionāla pieeja sevī iekļauj uzņēmuma logo izvietošanu telpās, produktu un pakalpojumu informācijas displejus, kā arī uzņēmuma vēstures vizuāli atspoguļošanu. Mūsdienu darba tirgū uzņēmumi realizē ilgtspējas iniciatīvas, veselības un labsajūtas programmas, kā arī telpas pašām par sevi kā rīku, ar ko piesaistīt un noturēt klientus un darbiniekus.

Viens no veidiem, kā realizēt ilgtspējīgus projektus, ir izmantot interjera elementus, kas izgatavoti no pārstrādātiem materiāliem. Uzņēmumi var arī nodot vietējā labdarībā nolietotas iekārtas un mēbeles tālākai lietošanai.

Uzņēmuma darbinieki nozīmīgu dienas daļu pavada darbā, tāpēc svarīgi izvēlēties ergonomiskus risinājums darba vietai, kas labvēlīgi atspoguļotos darbinieku labsajūtā un veselībā.

Elastīgas darbavietas un iekārtojums.

Iekārtojot biroja telpas, lai nodrošinātu maksimālo skaitu darbavietu un augstākās produktivitātes iespējas darbiniekiem, uzņēmumam jārēķinās ar iespaidīgām pārmaiņām.

Daudzos uzņēmumos, veicot informācijas ievākšanu no iekšējiem resursiem par to, kādas izmaiņas būtu nepieciešams, bieži tiek minēts, ka nav pietiekams skaits konferenču telpu. Realitātē ikdienā konferenču telpas netiek racionāli izmantotas, desmit cilvēkiem paredzētu telpu pārrunām izmantojot priekš diviem darbiniekiem.

Arvien lielāku popularitāti gūst atvērta tipa (open office) biroja telpu iekārtojums, samazinot individuālo darbavietu skaitu un izvēloties elastīgi pielāgot telpas darba uzdevumiem, mainot un variējot ar telpu iekārtojumu.

Komforts un alternatīvi izmantojamā platība.

Vēsturiski kafijas un tēju atpūtas telpu nodrošināšana darbiniekiem ir bijis viegls uzdevums, uztraucoties vienīgi par, vai kafijas aparāts un grīda atpūtas telpā ir tīri, tomēr starptautisku pētījuma rezultāti norāda uz to, ka darbinieki vēlas, lai biroja telpās būtu vieta, kas ir dinamiska, plaukstoša un dzīva ar potenciālu. Šī paša pētījuma rezultāti arī liecina, ka vairāk kā puse aptaujāto darbinieku uzskata, ka dažādu dzērienu kopīga malkošana veicina sadarbību, iesaistīšanos, labsajūtu un produktivitāti.

Atpūtas, alternatīvi mantojamās telpās darbinieki bieži paveic zīmīgu apjomu darba uzdevumu, tāpēc ir svarīgi, lai šīs telpas būtu piemērotas darbam individuāli un grupās, šajās telpās būtu vieta, kur pārdomāt sarežģītu situāciju vai iesaistīties kopīgā darbinieku projektā.

Šāda telpas ir piemērotas, lai aicinātu viesus uz tikšanos, tāpēc būtisks ir iekārtojums un interjers, kas atspoguļotu uzņēmuma tēlu un vērtības.