Izklaides darba vietā – labāki biznesa rezultāti | EXPgroup
Izklaides darba vietā – labāki biznesa rezultāti. Zinātnieku viedoklis – veiktie pētījumi pierāda, ka pozitīva atmosfēra un izklaides ir labvēlīgas uzņēmuma mērķu sasniegšanai.
brīvais stils, izklaides, prieks, iekšējais uzņēmuma klimats, darbinieku apmierinātība, darbinieku produktivitāte, efektivitāte
15727
post-template-default,single,single-post,postid-15727,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Izklaides darba vietā – labāki biznesa rezultāti

Izklaides darba vietā – labāki biznesa rezultāti

Pārāk bieži vadītāji un uzņēmumu īpašnieki tiecas domāt, ka labākais veids, kā kāpināt produktivitāti, ir palielinot darba apjomu un samazinot laiku, kas veltīts izklaidēm, jautrībai. Lieliska ziņa ir tā, ka zinātniekiem it atšķirīgs viedoklis – veiktie pētījumi pierāda pretējo – pozitīva atmosfēra un izklaides ir labvēlīgas uzņēmuma mērķu sasniegšanai.

Pētījumu rezultāti atklāj, ka izklaides darba vietā padara darbiniekus laimīgākus un priecīgākus. Pozitīvi noskaņotu un apmierinātu darbinieku pienākumu izpilde ir krietni augstāka, pildot darba uzdevumus ar lielāku atdevi.

Ja uzņēmuma vadība ir nolēmusi izveidot kultūru, kas ietver sevī jautrāku atmosfēru, aicinām iepazīties ar četrām idejām, kuras būtu vērts realizēt.

– Brīvā stila piektdiena
Izvēlieties piektdienās ne tikai ieviest brīvā stila apģērbu, bet arī uzņēmuma sagādātas pusdienas darbiniekiem vai dzērienus pēc pulksten 16:00. Šāda rīcība radīs ne tikai atbrīvotu vidi, bet arī veicina darbinieku komunikāciju, savstarpējo mijiedarbību, kas padara cilvēkus laimīgākus.

– Draudzīgas sacensības ar apbalvojumiem
Apbrīnojami, cik draudzīga sāncensība spēj pacelt noskaņojumu. Tā ir jautra motivācija darbiniekiem, ja tiem tiek dota iespēja piedalīties reizi nedēļā vai mēnesī piedalīties savstarpējās sacensībās. Ja vēl par sasniegumiem uzvarētājam piešķir balvu, tad darbinieks ar lielāko prieku turpmāk dosies uz darbu.

– Iekšējs sociālais tīkls, kas dalās ar jautrām ziņām
Ir pieejami dažādi komunikācijas kanāli, aplikācijas un programmas, kas ļauj izveidot nelielas sarunu grupas ar mērķi palīdzēt komandu komunikācijai dažādu kopīgu projektu izpildei, tomēr tie var arī tikt izmantoti kā kanālu, kur kolēģi savā starpā var dalīties ar interesantiem un uzjautrinošiem interneta ierakstiem.

– Atrast laiku, lai svinētu uzvaras
Uzņēmums nosaka mērķus, kuru sasniegšanu visa kompānija kopīgi var atzīmēt. Uzņēmuma vadība var ierosināt iniciatīvu, novirzot daļu no ienākumiem vai peļņas korporatīvajiem un komandas saliedēšanas pasākumiem. Zinot, ka darbinieki par sasniegumiem un lielisku darba izpildi, tiks atzinīgi novērtēti, motivēs darbiniekus strādāt vēl cītīgāk.