6 jautājumi atlases speciālistam intervijas laikā | EXPgroup
6 jautājumi atlases speciālistam intervijas laikā, kurus uzdod kandidāts, lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, vakanci un tās nozīmi uzņēmuma mērķu sasniegšanā.
intervija, personāla atlase, cilvēkresursi, darbs, vakances, darbinieku piesaiste
15739
post-template-default,single,single-post,postid-15739,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

6 jautājumi atlases speciālistam intervijas laikā

6 jautājumi atlases speciālistam intervijas laikā

Intervijas laikā kandidāts atbild uz krietnu apjomu ar jautājumiem, tomēr pienāk brīdis, kad ir kandidāta kārta uzdot jautājumus arī jums. Daļa kandidātu neizmanto šīs iespējas potenciālu un uzdod jautājumus, pat neklausoties atbildēs, galvenais atstāt labu priekšstatu, sakot to, ko gribētu dzirdēt intervētājs.

Neskatoties uz to, ir kandidāti, kuri ir patiesi ieinteresēti uzklausīt, kas ir sagatavojuši lieliskus jautājumus ar mērķi uzzināt vairāk par uzņēmumu, izvērtējot, vai izvēle strādāt organizācijā būtu piemērotākais lēmums izaugsmes un karjeras virzībai. Ja arī jūs izmantojat šādu pieeju, tad aicinām iepazīties ar 6 jautājumiem, kurus ir vērts uzdot intervijas laikā.

 

Kādas prasmes un īpašības piemīt uzņēmuma darbiniekiem, kuriem ir labi sasniegumi?

Svarīgi ir apzināties, ka katrs uzņēmums ir atšķirīgs, tāpēc arī prasmes, spējas un zināšanas, kas tiek augstu vērtētas, katram uzņēmumam ir citādākas. Iespējams vienā uzņēmumā tiek atzinīgi novērtēts tas, ka darbinieki strādā līdz vēlam vakaram, bet citā organizācijā darbinieki vairāk ikdienā darbojas radoši, nevis izmanto instruktāžas un iekšējos normatīvus. Galvenais mērķis ir noskaidrot, vai tu kā kandidāts atbilsti šīm prasībām.

 

Kuri šī amata pienākumi sniedz vislielāko atdevi?

Lai gan personāla speciālisti vēlas pēc iespējas ātrāk aizpildīt vakanci, tomēr ir svarīgi atrast piemērotāko kandidātu, kurš spēs sniegt pievienoto vērtību. Piemēram, tehniskā atbalsta speciālistu darba pienākumi ir veikt efektīvi labošanas darbus, tomēr tas, kas biznesam sniedz lielāko atdevi ir efektīva problēmu identificēšana, veiksmīga klientu apkalpošana, kas veido lojalitātei un rada papildus apgrozījumu, tāpēc ir svarīgi precīzi zināt, kas patiesi ir nozīmīgs šim amatam.

 

Ko jūs vēlētos, lai es sasniedzu pirmajos trīs mēnešos?

Nav produktīvi pavadīt vairākas nedēļas vai mēnešus taustoties un iepazīstot kompāniju. Ja vēlaties ķerties pie darbiem uzreiz un strādāt mērķtiecīgi, tad tam pamats jāliek jau pirms darba attiecību uzsākšanas.

 

Kādas ir uzņēmuma prioritātes šim gadam, un kāda nozīme perioda mērķu sasniegšanā ir šim amatam?

Jūs taču vēlaties darīt jēgpilnu darbu, kam ir nozīme lielākā mērogā, nevis strādāt strādāšanas pēc, kā arī vēlaties strādāt kopā ar cilvēkiem ar tādu pašu skatījumu uz saviem darba pienākumiem.

 

Cik bieži esošie darbinieki piedalās darbinieku piesaistē?

Tie darbinieki, kuriem patīk savs darbs, iesaka kompāniju, kā labu darba vietu arī citiem paziņām, kontaktiem. Kā arī jāņem vērā līderu ietekme uz komandas darbu, jo darbinieki var izvēlēties sekot līdera piemēram un pievienoties šim noteiktajam jaunajā darba vietā, jaunajā komandā. Ir svarīgi, ka spēj uzticēties cilvēkiem, ar kuriem strādā, uzturēt izveidotās koleģiālās attiecības un sadarbību.

 

Kā darbinieki pavada laiku ārpus darba?

Šis lielai daļai uzņēmumu var būt sarežģīts jautājums, bet lieliskā darba vietā darbiniekiem patīk tas, ko viņi dara, kā arī cilvēki, ar kuriem kopā tiek paveikts darbs. Lai gan tā ir profesionāla vide, tomēr darbinieki veido profesionālas, kā arī draudzīgas attiecības, tāpēc kā bonusu var minēt to, ka sakrīt intereses. Ja darba devējs nespēj atbildēt uz šo jautājumu, raksturojot kaut vai dažus darbiniekus, tad uzņēmuma vadība nepazīst savus darbiniekus pietiekoši labi.

 

 

 

Personāla atlase, atlase, darbinieku atlase, vakances, personāla vadība, darba piedāvājumi